A pödrött kanóc dekorációs megoldás!
Kérlek, hogy vágd vissza, mielőtt először meggyújtanád a gyertyád. (Nincs baj, ha mégsem teszed, viszont ne ijedj meg, ha hirtelen nagy lánggal fog égni! Ez csak pár pillanatig tart, amíg le nem ég a felesleges hosszúságú kanóc.)
Meggyújtáskor mindenképp helyezz a gyertya alá egy tálkát/tányért!
Kérlek mindenképp vedd figyelembe, hogy akármennyire is sikerül élethűre készítenem gyertyáimat, attól még gyertyák. NEM EHETŐEK, biztonságos meggyújtásukhoz, hangulatuk átéléséhez pedig fontos néhány óvintézkedés és szükséges szabály betartása!
- A legfontosabb, hogy az égő gyertyát SOHA ne hagyd felügyelet nélkül!
- Az égő gyertyákat minden esetben huzatmentes helyen, hőforrásoktól távol
tartva égesd!
- TILOS olyan anyagra tenni, olyan anyag közelében használni, amely éghető és gyorsan lángra kaphat!
- Figyelj arra, hogy az égő gyertyákat ne érhessék el gyermekek, háziállatok!
- A gyertya meggyújtása előtt a gyertyán lévő, nem viaszból készült tűzveszélyes dekorációkat (szárazvirág, figura, reklámpapír stb.) MINDIG távolítsd el!
- Minden alkalommal használj a gyertyákhoz tűzálló alátétet, ügyelve, hogy az olvadt viasz ne folyjon ki a tálból, mert a forró viasz tűz- és balesetveszélyes!
- FONTOS! A helyiség elhagyása előtt mindenképp győződj meg arról, hogy a korábban meggyújtott gyertya teljesen elaludt, nem füstöl és a kanóc sem izzik!
- Ne égesd a gyertyát egyhuzamban 4 óránál tovább!
- Több gyertya egyszerre történő égetésekor tarts közöttük megfelelő, legalább 8-10 cm távolságot!
- Üveggyertyák esetében fokozottan figyelj a gyertya utolsó negyedére, ugyanis ilyenkor már nem csak az üveg oldala, hanem az alja is átforrósodik!
- Ha az olvadt viaszban elmozdul a kanóc, egyenetlenül hevíti tovább az üveget, így az elpattanhat, a forró viasz pedig kifolyhat, ami tűz- és balesetveszélyes!