A megrendelések feldolgozása 2-3, a szállítási idő 5-7 munkanap!

15.000,-Ft feletti rendelés esetén a szállítás INGYENES!

Kövess a közösségi médiában, hogy elsők között értesülj új termékeimről,

akcióimról, aktuális hírekről és eseményekről!

 

Fontos információk

Remélem, hogy már sikerült körbenézned az oldalamon és legalább egy (de akár több) termékem elnyerte a tetszésed. :)

Gyertyáim és illatviaszaim prémium minőségű alapanyagok - növényi viaszok, valamint Ftalát- és parabénmentes illatolajok, színezőanyagok - felhasználásával készülnek, melyeket megbízható beszállítóktól vásárolom. Egyértelműen nincs tiltás vagy ajánlás a kisbabás otthonokban való használatukra.
Fontos azonban tudni, hogy az illatolaj egy mesterséges anyag, nincs meghatározva, hogy milyen a "tisztasága".
Van olyan illatolaj, ami kozmetikumba való, ami a bőrrel is érintkezhet és van olyan, amit inkább gyertyákban való alkalmazásra ajánlanak (vagyis "elégetésre" gyártanak).
Az Elenor gyertyákban és illatviaszokban alkalmazott illatolajok bevizsgált anyagok, többségük kozmetikumban is használható.

Célom a szépség és minőség tökéletes párosítása, hogy minden vásárlóm elégedett legyen a választott Elenor termékkel. Ezért szeretném néhány apróbb, de annál fontosabb információval segíteni a vevői elégedettséged, melyek tudatában a választott gyertyákat otthonod tökéletes kiegészítőiként minél tovább élvezheted:

A viaszok érzékenyek a hőmérséklet változásaira. Felületüknek nem tesz jót sem a nagyon hideg, sem a nagyon meleg környezet. A tökéletes tárolási hőmérséklet +18 °C és +29 °C közötti. Ennél alacsonyabb hőmérsékleten a viasz nagyon megkeményedik, az esetleges összetapasztások (pl. macaron) elengedhetik egymást. Melegítés hatására természetesen javíthatóak. Magasabb hőmérsékleten kicsit megpuhulhatnak, az illatanyag a termék felületén minimálisan ki is csapódhat. Természetesen ezek a felszíni változások a viaszok minőségét nem befolyásolják. A küllemi, esztétikai deformálódások elkerüléséhez kérlek, hogy óvd a termékeket a szélsőséges tárolási körülményektől!Előfordulhat, hogy a viaszok felületén a többszöri hőmérséklet változás hatására úgynevezett kristályosodás figyelhető meg, mely az üveges szójaviasz gyertyák esetében (apró fehér foltok, esetleg összefüggő kifehéredett terület megjelenésével) lehet a legszembetűnőbb. Ez csupán az esztétikai megjelenést - a termék minőségét és az égést semmilyen módon sem - befolyásolja!

A pödrött kanóc dekorációs megoldás. Sokan szeretitek a pödrött kanócos gyertyáimat, aminek nagyon örülök :) Azonban, a tökéletes égéshez a megvásárolt gyertya pödrött kanócát meggyújtás előtt szükséges visszavágni (nincs baj, ha mégsem teszed, viszont ne ijedj meg, ha hirtelen nagy lánggal fog égni! Ez csak pár pillanatig tart, amíg le nem ég a felesleges hosszúságú kanóc).

Alátét használata szinte minden gyertyához. Ahogy láthattad, desszertgyertyáimból sem sajnálom az alapanyagot. :) Kimondottan szeretek minél élethűbb, mutatósabb, dekoratívabb eredményt elérni. Ezért a legtöbb desszertgyertyám dekorációja kiemelkedik a pohárból/üvegből. Ez az egyik olyan egyediség, amiben különbözöm más, hasonló desszertgyertyákat készítő kézművestől. Viszont emiatt szükséges a gyertyák alá olyan tálkát helyezned, melybe a megolvadt viasz lefolyhat!

Már az első meggyújtáskor figyelj arra, hogy legalább addig égesd a gyertyát, amíg a viasz az üveg széléig felolvad. Így nem alakul majd ki kráter a kanóc körül és a következő meggyújtáskor ez a kráter nem mélyedni fog, hanem minden alkalommal szépen, egyenletesen tud olvadni a viasz felső rétege.

A kanócot érdemes rendszeresen visszavágni. Minden meggyújtás előtt gondoskodj róla, hogy a fekete, elégett kanócdarabot levágd, ezzel is meghosszabbítod és javítod az égés minőségét.

Elhelyezés. Figyeljen arra, hogy ne égesd huzatban a gyertyát, mert ha nem egyenesen áll és ég a kanóc, akkor egyenetlenül használja el a gyertya anyagát, oldalasan fog megolvadni a gyertyád!

Viaszmedence kialakulása. A nagyméretű gyertyák égetésekor engedd a gyertyát a széléig megolvadni (kb. 3-4 óra), mielőtt eloltod. Ha a gyertyát rövid ideig égeted, „viaszgyűrű” fog kialakulni a kanóc körül, mely akár a későbbi égetési folyamatot isnehezítheti.

Nagyméretű terek. Ha nagyméretű tér (nappali, iroda stb.) illatosítására szeretnél gyertyát, akkor válassz minél nagyobb méretű gyertyát, melyben több anyag és kanóc van, mely így intenzívebb égést és nagyobb méretű viaszmedencét, nagyobb illatszórást eredményez.

Biztonság. Kérlek mindenképp vedd figyelembe, hogy akármennyire is sikerül élethűre készítenem gyertyáimat, attól még gyertyák. NEM EHETŐEK, biztonságos meggyújtásukhoz, hangulatuk átéléséhez pedig fontos néhány óvintézkedés és szükséges szabály betartása!

  • A legfontosabb, hogy az égő gyertyát SOHA ne hagyd felügyelet nélkül!
  • Az égő gyertyákat minden esetben huzatmentes helyen, hőforrásoktól távol
    tartva égesd!
  • TILOS olyan anyagra tenni, olyan anyag közelében használni, amely éghető és gyorsan lángra kaphat!
  • Figyelj arra, hogy az égő gyertyákat ne érhessék el gyermekek, háziállatok!
  • A gyertya meggyújtása előtt a gyertyán lévő, nem viaszból készült tűzveszélyes dekorációkat (szárazvirág, figura, reklámpapír stb.) MINDIG távolítsd el!
  • Minden alkalommal használj a gyertyákhoz tűzálló alátétet, ügyelve, hogy az olvadt viasz ne folyjon ki a tálból, mert a forró viasz tűz- és balesetveszélyes!
  • FONTOS! A helyiség elhagyása előtt mindenképp győződj meg arról, hogy a korábban meggyújtott gyertya teljesen elaludt, nem füstöl és a kanóc sem izzik!
  • Ne égesd a gyertyát egyhuzamban 4 óránál tovább!
  • Több gyertya egyszerre történő égetésekor tarts közöttük megfelelő, legalább 8-10 cm távolságot!
  • Üveggyertyák esetében fokozottan figyelj a gyertya utolsó negyedére, ugyanis ilyenkor már nem csak az üveg oldala, hanem az alja is átforrósodik!
  • Ha az olvadt viaszban elmozdul a kanóc, egyenetlenül hevíti tovább az üveget, így az elpattanhat, a forró viasz pedig kifolyhat, ami tűz- és balesetveszélyes!