A megrendelések feldolgozása 2-3, a szállítási idő 5-7 munkanap!

15.000,-Ft feletti rendelés esetén a szállítás INGYENES!

Kövess a közösségi médiában, hogy elsők között értesülj új termékeimről,

akcióimról, aktuális hírekről és eseményekről!

 

Blog

Illatviasz - egy szuper alternatíva aromalámpákhoz

Illatviasz - egy szuper alternatíva aromalámpákhoz

Sokan szeretik a gyertyák mellett (vagy helyett) az aromalámpákat, párologtatókat - mint a testi-lelki felfrissülés és otthoni légfrissítés egyéb alternatíváját.

Na de nézzük meg, hogy mik is azok az aromalámpák, illetve hogy az illatviaszok milyen szerepet játszanak a használatukban, miért érdemes őket kipróbálni, illetve hogyan is kell őket használni!

Az illatviaszok az "aromalámpás megoldásra" lettek kitalálva. :)

Kanóc nélkül készülnek, mert a trükk abban rejlik, hogy az aromalámpa tetejére helyezve, alulról egy kis teamécsessel melegítve, lassú felolvadás hatására szabadulnak fel belőlük az illatanyagok.

Emiatt az illatviaszok nem égnek el, vagyis nem fognak "eltűnni", mint a kanóccal ellátott, hagyományos gyertyaviaszok.

(Többször felhasználhatóak és könnyen cserélhetőek, mert egyhe melegítés hatására egy zsebkendővel könnyen kivehetőek az aromalámpa tetejéről.)

De mi is az az aromalámpa, amihez az illatviaszokat használhatjuk?

Az aromalámpák nagyon egyszerűen használható eszközök, amiket arra terveztek, hogy az erre a célra készített, különböző illatosított termékeket alulról melegítve, kellemes illatforrásai legyenek a tereknek. Többféle formában, méretben és kivitelben kaphatóak és már választhatunk klasszikus vagy elektromos változatok közül is.

Előnyük többek között, hogy gyakorlatilag bármilyen (a célnak megfelelő) térben használhatóak, szobában, fürdőszobában, szépségszalonban, masszázsszalonban, wellness részlegben vagy akár a kertben is.

Tudtad például, hogy az illóolajok terápiás alkalmazása több mint 6000 éve ismert?

Vagy, hogy az aromaterápia hatásait már az ókori egyiptomiak, kínaiak, görögök, rómaiak és indiaiak is ismerték és előszeretettel alkalmazták?

Manapság inkább relaxációs célra alkalmazzuk, például az alvás minőségének javítására. Ugyanis, ha aromalámpát használunk a hálószobában, akkor az illatviaszok vagy illatolajok nyugtatóan hatnak az idegrendszerre, megfelelő hangulatot biztosítva javítják az alvásunk minőségét.

Sőt, kutatások alapján az aromaterápia serkenti a gondolkodást és fájdalomcsillapító hatása is ismert.

De hasznos és célszerű alkalmazni őket (ahogy a hasonló illatú gyertyákat is) a kertben, teraszon, erkélyen vagy a szobában is például a rovarok ellen is. (A célnak megfelelő illatok pl., citromfű, eukaliptusz vagy mondjuk a levendula, de vannak kimondottan erre a célra kifejlesztett illatanyagok is.)

Hogyan használd az illatviaszokat?

  • Használat előtt egy száraz papírtörlővel vagy kendővel töröld át az aromalámpa tetejét, hogy az esetleges belekerült port vagy nedvességet eltávolítsd;
  • Az illatviasz kiszerelésétől függően (egyben vagy tördelés után), helyezz egy darab illatviaszt az aromalámpa táljába (ha intenzívebb illatra vágysz, akkor több darabo is használhatsz - de mindig vedd figyelembe az aromalámpád tetejének méretét!);
  • Illatviasz használatakor CSAK az illatviasz kerüljön a lámpa felső táljába, VIZET SOHA NE adj hozzá!
  • Gyújts meg egy teamécsest, majd helyezd a lámpa alsó részébe, hogy a lámpa tálja alá kerüljön, lassan és egyenletesen melegíthesse azt (itt érdemes a kis gyertya méretére is figyelni, ha nagy lámpást használsz, akkor nagyobb, ha kicsit akkor kisebb gyertyát alkalmazz);
  • Melegítés határása a viasz olvadni fog, ezért figyelj arra is, hogy a tálból ne folyhasson ki az olvadt viasz!
  • Amikor úgy érzed, hogy az illat intenzitása már elegendő és már nem szeretnéd tovább alkalmazni, fújd el a gyertyát alatta. Ezután, melegítés nélkül a viasz megszilárdul, így akár ki is tudod cserélni egy másik illatviaszra, illatolajra. 

Az illatviaszt többször is használhatod, mert az illatanyagok több órán keresztül párolognak. Következő használatkor csak gyújtsd meg újra a kis teamécsest (ha leégett, akkor cseréld ki egy másikra) és újra élvezheted az illatviaszból áradó kellemes illatokat.

 

FONTOS!

Ne feledd, az illatviaszhoz is gyertya szükséges, így a biztonságos gyertyahasználat itt is elengedhetetlen!

Biztonságos gyertyahasználat:

  • A legfontosabb, hogy az égő gyertyát SOHA ne hagyd felügyelet nélkül!
  • Az égő gyertyákat minden esetben huzatmentes helyen, hőforrásoktól távol
    tartva égesd!
  • TILOS olyan anyagra tenni, olyan anyag közelében használni, amely éghető és gyorsan lángra kaphat!
  • Figyelj arra, hogy az égő gyertyákat ne érhessék el gyermekek, háziállatok!
  • A gyertya meggyújtása előtt a gyertyán lévő, nem viaszból készült tűzveszélyes dekorációkat (szárazvirág, figura, reklámpapír stb.) MINDIG távolítsd el!
  • Minden alkalommal használj a gyertyákhoz tűzálló alátétet, ügyelve, hogy az olvadt viasz ne folyjon ki a tálból, mert a forró viasz tűz- és balesetveszélyes!
  • FONTOS! A helyiség elhagyása előtt mindenképp győződj meg arról, hogy a korábban meggyújtott gyertya teljesen elaludt, nem füstöl és a kanóc sem izzik!
  • Ne égesd a gyertyát egyhuzamban 4 óránál tovább!t
  • Több gyertya egyszerre történő égetésekor tarts közöttük megfelelő, legalább 8-10 cm távolságot!
  • Üveggyertyák esetében fokozottan figyelj a gyertya utolsó negyedére, ugyanis ilyenkor már nem csak az üveg oldala, hanem az alja is átforrósodik!
  • Ha az olvadt viaszban elmozdul a kanóc, egyenetlenül hevíti tovább az üveget, így az elpattanhat, a forró viasz pedig kifolyhat, ami tűz- és balesetveszélyes!